Çek Cumhuriyeti Seyahat Sağlık Sigortası ve 2022 Ücretlendirmesi

Tüm Schengen bölgesi ve Çek Cumhuriyeti'ne seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının zorunlu seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Çekya sağlık sigortası kişinin seyahat amacına göre farklı özelliklerde düzenlenmelidir.

Bilgi ve başvuru: 0850 242 0612

Çek Cumhuriyeti Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti

Çek Cumhuriyeti seyahat sağlık sigorta ücreti Çek Cumhuriyeti'daki konaklama süresine. doğum tarihine ve sigorta kapsamına bağlı olarak 2.86 EUR ila 67.4 EUR değişiklik göstermektedir.

Çek Cumhuriyeti için sağlık sigorta ücreti aşağıdaki alanlara kişisel bilgiler girilerek tüm akredite sigorta şirketleri arasındaki en uygun fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Çekya Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Turistik faaliyetler ve kısa süreli dil kursları gibi 90 günden kısa süreli eğitimler için Çekya seyahat sağlık sigorta özellikleri aşağıdaki gibi olmalıdır.

  • Çekya ve tüm diğer Schengen ülkelerinde geçerli
  • Acil durumlar ve vefat durumlarında ülkeye iade masraflarını karşılar
  • En az 30.000 EUR teminatlı
  • Planlı seyahat tarihine ek olarak 2 gün daha uzun
  • Islak imzalı ve yetkili sigorta şirketinin kaşesi bulunan
  • İngilizce veya çekçe düzenlenmiş

Çekya Seyahat Sağlık Sigortası Muafiyeti

AB vatandaşlarının eşleri ve 18 yaşının altındaki çocukları seyahat sağlık sigortası olmadan Çekya'ya seyahat edebilir.

Öğrenciler için Çek Cumhuriyeti Sağlık Sigortası

Çekya'da lisans, yüksek lisans, doktora veya 3 aydan daha uzun süreli eğitim programlarına katılacak kişiler için sigorta şartları standart koşullardan farklıdır.

Ailesi üzerinden SSK kapsamına giren başvuru sahipleri SGK İl Müdürlükleri`nden temin edecekleri TR/CZ 111 Sigorta Belgesini sunmaları gerekmektedir.

Bu kapsama girmeyenler ise Çek Sigorta Şirketlerinden birinden yaptıracakları 60.000 EUR teminatlı Çek Cumuriyeti sınırlarında geçerli ve tüm kalış sürecini kapsayan Kapsamlı Sigorta Poliçelerini sunmaları gerekmektedir. Türkiye`deki sigorta şirketlerinden yaptırılan sigortalar kabul edilmemektedir. Öğrenciler için seyahat sağlık sigortası eğitim süresini kapsamalıdır.

Çekya Erasmus Başvuruları için Sağlık Sigotası

Çekya'da erasmus sağlık sigortası için 3 aydan kısa süreli programlarda öğrenci sağlık sigortası yaptırılmalı. 3 aydan uzun süreli erasmus programlarında ise TR/CZ 111 Sigorta Belgesinin başvurunda sunulması gerekmektedir.