Letonya Seyahat Sağlık Sigotası ve Güncel Ücretler

Letonya'ya seyahat edecek T.C vatandaşları pasaport türüne bakılmaksızın seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası almalıdır.

Letonya sigorta koşullarını sağlayan sigorta şirketlerinin en uygun ücret hesaplaması aşağıda kişisel bilgiler girilerek yapılabilir.

Başvuru hattı: 0850 242 0612

Letonya Sağlık Sigortası için Özel Koşul

Letonya seyahat sağlık sigortası planlı seyahat tarihine ek olarak en az 15 gün daha uzun süre geçerli olmalıdır. Bu yüzden dönüş tarihi üzerine 15 gün ekleyerek fiyat hesaplanmalıdır.

Letonya Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Letonya seyahat sağlık sigorta fiyatı seyahat süresine, kişinin yaşına ve ek teminatların bulunup bulunmamasına bağlı 3,9 EUR ile 62,5 EUR değişiklik göstermektedir.

Letonya seyahat sağlık sigorta ücreti yukarıdaki alanlara kişisel bilgiler ve seyahat bilgileri girilerek tüm akredite sigorta şirketleri arasındaki en uygun fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Not: Planlı dönüş tarihine 15 gün eklenerek poliçe oluşturulmalıdır. Seyahat sağlık sigortası fiyatları EUR bazında hesaplanmaktadır.

Letonya Başvuruları için Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Letonya seyahatleri için seyahat sağlık sigortası Konsolosluğun kabul ettiği yetkili sigorta şirketlerince alınmalı ve aşağıda sıralanan özelliklere sahip olmalıdır.

  • Seyahat tarihlerine ek en az 15 gün daha geçerliliği bulunmalıdır
  • Hastalık veya vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını kapsamalıdır
  • En az 30.000 EUR teminatlı olmalıdır
  • Islak imzalı ve kaşeli antetli kağıda basılmış poliçe sunulmalıdır
  • İngilizce veya Türkçe poliçeler kabul edilmektedir
  • Konsolosluğun kabul ettiği sigorta şirketlerinden alınmalıdır

Letonya seyahat sağlık sigortasının gereklilikleri başvuru yapılacak başvuru türüne göre değişiklik göstermektedir

Erasmus ve Öğrenci Başvuruları için Letonya Seyahat Sağlık Sigortası

Letonya'da erasmus, lisans veya yüksek lisans programlarına katılacak öğrenciler eğitim süresini kapsayan sağlık sigortası almalıdır. Öğrenciler için sigortanın teminat tutarı asgari 42600 EUR olmalıdır. Sağlık sigortası poliçesi, Türkiye'den veya eğitim kurumu tarafından Letonya'dan alınabilir.

Sağlık sigortaları en fazla 1 yıllık olarak kesilebildiğinden eğitim süresi 1 yıldan daha uzunsa 1 yıl sonunda poliçe yenilenmelidir.