Norveç Seyahat Sağlık Sigortası ve Fiyatlar

Norveç seyahat sağlık sigortası; kişilerin Norveç'da bulunduğu süre boyunca vefat dahil her türlü tıbbi acil durumunu karşılayan sigorta türüdür.

Norveç 25 Mart 2001'de Schengen ülke birliğine katılmış genç üyelerden birisidir. Avrupa parlamentosunun (EU) 2009/810 yönetmeliğine uygun olarak Norveç'e seyahat edecek T.C vatandaşları pasaport türü farketmeksizin geçerli bir seyahat sağlık sigortasına sahip olmalıdır.

Başvuru için: 0850 242 0612

Norveç Seyahat Sağlık Sigortası 2022 Ücretleri

Norveç seyahat sağlık sigorta ücreti Norveç'ya gidiş amacına, konaklama süresine, yaşa ve sigorta kapsamına bağlı olarak 3.1 EUR ile 71.8 EUR arasında değişiklik göstermektedir.

Norveç sağlık sigorta fiyatı aşağıdaki alanlara kişisel bilgiler girilerek Konsolosluğun kabul ettiği tüm sigorta şirketleri arasındaki en iyi fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Seyahat sağlık sigortası fiyatları EUR cinsinden hesaplanmaktadır.

Norveç Seyahat Sağlık Sigortası Özellikleri Nasıl Olmalıdır

Norveç sağlık sigortası Konsolosluğun kabul ettiği sigorta şirketleri aracılığı ile yapılmış olmalı ve Norveç'da kalınacak tarihlerin tamamını kapsamalıdır ve başvurunda sunulan diğer seyahat belgeleri ile uyumlu olmalıdır.

Norveç seyahat sağlık sigortası için istenilen seyahat sigorta kriterleri aşağıda listelenmiştir

  • Tıbbi tedaviyi ve acil hastane bakımını kapsamalıdır
  • Hastalanma, yaralanma veya ölüm nedeniyle ülkesine geri gönderilmeyi kapsamalıdır
  • En az 30.000 EURO teminatlı olmalıdır
  • Norveç ve diğer tüm schengen bölgesinde geçerli olmalıdır
  • Kaşe ve ıslak imzalı sigorta şirketinin antetli kağıdına basılmış olması gerekmektedir

Öğrenciler için Norveç Seyahat Sağlık Sigortası

Öğrenciler için Norveç sağlık sigortası için eğitim süresine bakılır. Norveç'teki eğitim süresi bir yıldan fazlaysa, Norveç'teki bir yüksek öğretim kurumuna öğrenci olarak kayıt yaptırıldığında ve öğrenci oturma izni alındığında otomatik olarak Ulusal Sigorta Planı kapsamından faydalanabilir.

Diğer öğrenciler Norceç başvurunda bulunmadan 92 gün ibaresisiz sağlık sigortası almalıdır.

Çalışanlar için Norveç Sağlık Sigortası

Norveç'te çalışmak üzere gidecek T.C vatandaşları Norveç Ulusal Sigorta Planının bir üyesi olarak kabul edilir ve Norveç'te sağlık hizmeti alma hakları bulunur.

Bu kişilerle birlikte seyahat edecek aile üyeleri bulunuyor ise aile üyeleri için Norveç Ulusal Sigorta Programına katılım için NAV'a başvurmaları gerekir. Aksi takdirde aile fertleri yalnızca Norveç'te ikamet ettikleri süre dahilinde sınırlı sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkına sahiptir.