İngiltere Seyahat Sağlık Sigortası ve 2022 Fiyatları

Birleşik Krallık'a turistik olarak seyahat edecek T.C vatandaşlarının seyahat sağlık sigortası bulundurma zorunlulukları bulunmasa da İngiltere'de kişinin başına gelebilecek olası acil durumlar için İngiltere seyahat sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.

İngiltere sağlık sigortası sigortalıyı poliçe de yer alan teminat tutarında koruma sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 242 0612

İngiltere Başvurusu İçin Sağlık Sigortası Gerekiyor Mu?

İngiltere başvurusu için sağlık sigortası yaptırılması kısa süreli turistik ve ticari başvurular için zorunlu değildir. Sağlık sigortası yaptırılacak ise planlı seyahat tarihlerini kapsamalı ve destekleyici belge olarak ingiltere başvuru belgeleri ile birlikte başvuru sistemine yüklenmelidir.

Uzun süreli öğrenci ve çalışma başvurularında sigorta talep edilmektedir.

İngiltere Seyahat Sağlık Sigorta Fiyatı

İngiltere seyahat sağlık sigorta fiyatı konaklanacak süreye. kişinin yaşına ve seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Sigorta en fazla 1 yıllık olarak üretilebilmektedir.

Yukarıdaki alanlara kişisel bilgiler girilerek kriterlere uygun tüm sigorta şirketleri arasındaki en uygun fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

İngiltere Seyahat Sağlık Sigortası Kriterleri

İngiltere seyahat sağlık sigortası zorunlu olmadığı için Konsolosluğun veya Birleşik Krallık'ın belirli bir kapsam şartı bulunmamaktadır.

İngiltere seyahat sigortası kestirilirken dikkat edilmesi gereken tüm dünya ibaresi veya Birleşik Krallık ibaresinin sigorta poliçesinde yer almalıdır.

İngiltere Erasmus ve Öğrenci başvuruları İçin Sağlık Sigortası

Birleşik Krallık NHS olarak bilinen sağlık sistemine sahiptir ve eğitim amaçlı seyahatlerde eğitim programının süresine bağlı olarak NHS'ye erişim sağlanabilmektedir. İngiltere'de okuyan bir öğrencinin NHS'ye erişimi alacağı eğitim programının süresine bağlıdır.

Eğitim süresi 6 aydan uzun olan öğrenciler İngiltere sağlık sisteminden faydalanabilir iken eğitim programı 6 ay veya daha kısa olan öğrencilere özel sağlık sigortası yaptırmalıdır. İngiltere erasmus ve öğrenci başvurularında eğitim süresi göz önünde bulundurularak sağlık sigortası sunulmalıdır.

İngiltere Tier 4 Başvuruları Seyahat Sağlık Sigortası

Tier 4 genel öğrenci başvurularında eğitim süresi 6 aydan kısa sürecek programlar için İngiltere'de geçerli öğrenci sigortası sunulmalıdır. Sigorta ücreti kapsama göre değişiklik göstermektedir.