Öğrenciler için Seyahat Sağlık Sigortası (Erasmus & Yüksek Lisans)

Yurtdışında eğitim görmek amacı ile seyahat edecek olan öğrenci adayların gidecekleri ülkelerin belirlediği kriterlere uygun eğitim amaçlı seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Eğitim amaçlı seyahat sağlık sigortaları genelde 3 aydan uzun sürecek lisans, yüksek lisans, doktora, erasmus, ve staj programları için talep edilmektedir.

Öğrenci seyahat sağlık sigortaları için: 0850 242 0612

Öğrenci Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Öğrenciler için seyahat sağlık sigortası öğrencinin gideceği ülkede oturum izni alması ve oturum izni ile birlikte alacağı sağlık kartı ile ilgili ülkedeki sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi halinde genelde ülkeye giriş tarihinden sonra oturum izninin çıkması arasında geçecek zaman kadar seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır.

Öğrenciler gidecekleri ülkedeki sağlık sistemine kayıt olarak hizmetlerden faydalanamayacaksa tüm eğitim süresini kapsayacak şekilde sağlık sigortası yaptırmalıdır. Bu sigorta türü seyahat sağlık sigortasından farklı olup detaylarında 92 gün ibaresi bulunmayan sağlık sigortasıdır.

Gidilecek olan ülke sayfasından ülkeye özel uygulamalar. ve uygun sigorta için fiyat alınabilir.

92 Gün İbaresiz Sağlık Sigortası Nedir?

Standart seyahat sağlık sigortaları sigortalıyı 6 ay veya 1 yıl içerisinde 92 güne kadar yurtdışına yapacağı seyahatler için koruma sağlar. 92 gün ibaresiz yurdışı eğitim sağlık sigortası sigortası ise düzenlendikleri süre boyunca koruma sağlayan genelde erasmus, öğrenci ve çalışma başvuruları yapılırken talep edilen sigorta türüdür.

Erasmus Programları için Seyahat Sağlık Sigortası

Erasmus programları için yaptırılması gereken seyahat sağlık sigortaları erasmus veya erasmus staj programlarının süresine bağlıdır. 90 günden kısa programlar için standart poliçeler uygulanırken 90 günden uzun programlar için gidilecek ülkenin sayfası incelenmelidir.

Eğitim Amaçlı Seyahat Sağlık Sigorta Fiyatları

Eğitim alıncak ülkenin talep ettiği poliçe teminat miktarı. covid kapsamı. ve ek kapsam kriterleri değişebileceğinden eğitim amaçlı seyahat sağlık sigorta fiyatları ülkeye göre değişiklik gösterebilir.

Aşağıda popüler ülkelerin sayfaları verilmiş olup ilgili sayfadan seyahat amacı öğrenci seçilerek gerekli kriterler ve en uygun fiyatlara ulaşılabilir.

  • Almanya öğrenci seyahat sağlık sigortası
  • İngiltere örenci sigortası
  • Fransa öğrenci sigortası
  • Kanada öğrenci sağlık sigortası
  • Amerika öğrenci sağlık sigortası