Polonya Seyahat Sağlık Sigortası Poliçe Şartları ve Ücretler

Polonya seyahat sağlık sigortası Polonya'ya yapılacak seyahatler için seyahat amacına ve süresine bağlı olarak farklı kriterlere sahip olan sigorta poliçesidir.

Polonya seyahat sağlık sigortası seyahat belgesine tabi bordo pasaport hamili T.C vatandaşları için başvuru esnasında seyahat belgesinden muaf T.C vatandaşları için ise ülkeye girişlerde pasaport polisinin talep etmesi halinde beyan edilmelidir.

Bilgi ve başvuru: 0850 242 0612

Polonya Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Polonya seyahat sağlık sigorta ücreti Polonya'da konaklanacak süreye, kişinin yaşına ve seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir.

Yukarıdaki alanlara kişisel bilgiler girilerek kriterlere uygun tüm sigorta şirketleri arasındaki en uygun fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Not: Erasmus ve erasmus programları için öğrenci seçilmelidir.

Holanda Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Alınır?

Polonya seyahat sağlık sigortası Türkiye'deki veya Polonya'da bulunan sigorta şirketleri aracılığı ile alınabilir. Belirtilen kriterlere uymayan sağlık sigortaları kabul görmediği için Konsolosluğun kabul ettiği sigorta şirketleri üzerinden sağlık sigortası yaptırılmalıdır. VFS üzerinden Polonya seyahat sağlık sigorta hizmeti alınamamaktadır.

Polonya Seyahat Sağlık Sigortası Kriterleri

90 güne kadar yapılacak seyahatler için Polonya seyahat sağlık sigortası aşağıda verilen kriterlere uygun olmalıdır

  • Polonya ve tüm diğer Schengen bölgesinde geçerli olmalıdır
  • En az 30.000 EUR teminatlı olmalıdır
  • Hastane bakım, acil tedavi ve ülkeye iade kapsamı bulunmalıdır
  • Avrupa parlementosu (EU) 2009/810 of yönetmeliğine uygun olmalıdır
  • Islak imzalı ve yetkilli sigorta şirketinin kaşesi bulunmalıdır
  • İngilizce veya Türkçe poliçeler kabul edilmektedir

Polonya Erasmus ve Diğer Öğrenci Başvuruları İçin

Polonya'da 3 aydan daha uzun erasmus, yüksek lisans gibi uzun süreli öğrenim amacıyla başvurunda bulunacak öğrenci adaylarının eğitim süresini kapsayan sağlık sigortası yaptırması gerekir.

Bu sigortalar standart seyahat sağlık sigorta kapsamında değildir ve 1 yıldan uzun sürecek programlarda 1 yılın sonunda yenilenmelidir.

Polonya erasmus sağlık sigorta poliçelerinde 92 gün ibaresi yer almamalıdır.

Polonya Çalışma Başvuruları İçin

Polonya'ya part time veya tam zamanlı maaşlı bir işte çalışmaya gidecek olan kişiler 2 Aralık 2013 tarihli yabancılar kanununda geçen aşağıdaki şartları taşıyan sigortayı beyan etmelidir.

  • Konaklama süresi boyunca geçerli
  • En az 30.000 EUR teminatlı
  • 92 gün ibaresi bulunmayan
  • Kaşe ve ıslak imzalı, antetli kağıda basılmış.

Çalışan adayının Polonya Sosyal Sigortalar Kurumu’na (ZUS) kaydı yapıldı ise sigorta yerine kaydı olduğuna dair kanıtlayıcı belge sunmalıdır