Estonya Seyahat Sağlık Sigortası ve Güncel Fiyatlar

Estonya seyahat sağlık sigortası; kişilerin Estonya'da bulunduğu süre boyunca her türlü tıbbi acil durumunu karşılayan sigorta türüdür.

Schengen üyesi bir ülke olan Estonya. kısa süreli turistik ve ticari amaçlarla ülkeye yapılacak seyahatlerde standart Schengen seyahat sağlık sigortası koşullarına uygun poliçe yeterli olmaktadır.

Erasmus. yüksek lisans eğitimi gibi. ve çalışma gibi uzun süreli yapılacak seyahatler için sigorta poliçesinde ek koşullar aranmaktadır.

Sigorta için: 0850 242 0612

Estonya Seyahat Sağlık Sigortası 2022 Ücretleri

Estonya seyahat sağlık sigorta ücreti Estonya'ya gidiş amacına. kalma süresine. yaşa ve sigorta kapsamına bağlı olarak 3.1 EUR ile 61.8 EUR arasında değişiklik göstermektedir.

Estonya sağlık sigorta fiyatı aşağıdaki alanlara kişisel bilgiler girilerek Konsolosluğun kabul ettiği tüm sigorta şirketleri arasındaki en iyi fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Estonya Seyahat Sağlık Sigortası Özellikleri Nasıl Olmalıdır

Estonya sağlık sigortası Konsolosluğun kabul ettiği sigorta şirketleri aracılığı ile yapılmış olmalı ve Estonya'da kalınacak tarihlerin tamamını kapsamalıdır ve diğer seyahat belgeleri ile uyumlu olmalıdır.

Estonya seyahat sağlık sigortası için sunulan Schengen sigorta kriterleri aşağıda listelenmiştir

  • En az 30.000 EUR vefat iade teminatlı olmalıdır
  • Poliçenin orijinali bulunmalıdır fotokopiler kabul edilmemektedir
  • İngilizce, Türkçe veya Estonca hazırlanmış poliçeler kabul edilmektedir
  • Covid-19 teminatı şart değildir
  • Antetli kağıda alınmış sigorta şirketinin imza ve kaşesi bulunmalıdır

Poliçe Süresi

Multi özellikli seyahat belgesi başvurularında sigortanın Esyonya'ya ilk çıkılacak tarihleri kapsaması yeterlidir.

Uzun Süreli Konaklamalar için Koşullar

Estonya'da 90 günden uzun süreli lisans. yüksek lisans. veya dil eğitimi alacak kişiler için sigorta süresi eğitim programının toplam süresi için geçerli olmalıdır.

Eğer Estonya’ya gidildikten sonra Estonya sağlık sigortası (Haigekassa) kullanacaksa. Haigekassa başlangıç tarihine kadar olan süreyi kapsamalıdır. 3 aylık poliçeler genelde bu süre için yeterlidir