Amerika (USA) Seyahat Sağlık Sigortası Şartları ve 2022 Ücretler

Amerika seyahat sağlık sigortası Amerika'ya tutistik amaçlarla ziyaret edecek T.C vatandaşları için zorunlu değildir. Ancak kişilerin Amerika Birleşik Devletleri'nde başlarına gelebilecek acil durumlara karşı seyahat sağlık sigortalarının bulunması poliçe teminatı kadar kişileri koruma altına almaktadır.

Amerika sağlık sigorta bilgi hattı: 0850 242 0612

Amerika Sağlık Sigortası Fiyatı

Amerika seyahat sağlık sigorta ücreti Amerika'daki konaklama süresi ve konaklama amacına göre 6,5 EUR ile 175,6 EUR arasında değişiklik göstermektedir.

Kişisel bilgiler ve sehatat amacı yukarıdaki alanlara girilerek en uygun fiyatlı poliçeye ulaşılabilir.

Amerika Seyahat Sağlık Sigorta Kriterleri

Amerika seyahat sağlık sigortası kapsamında acil durumlarda sigortadan faydalanabilmek için poliçenin aşağıda verilen özelliklere sahip olması gerekmektedir.

  • ABD ve tüm dünya kapsamı bulunmalıdır
  • En az 20.000 USD teminatlı olmalıdır
  • Seyahat süresine ek olarak gidiş tarihinden 1 gün öncesini ve dönüş tarihinden 1 gün sonrasını kapsamalıdır
  • Orijinal poliçe seyahat eden kişinin yanında bulunmalıdır
  • İngilizce poliçe sunulmalıdır
  • Covid-19 teminatı bulunmalıdır

F1 ve F2 İşlemleri İçin Seyahat Sağlık Sigorta Şartları

Amerika'da uzun süreli eğitim alacak T.C vatandaşları ve bu kişilerle birlikte Amerika'ya seyahat edecek yakınları başvurularında sigorta beyan etmeleri şart değildir.

F1 seyahat belgesine sahip uluslararası öğrencilerin ABD'de okurken karşılamaları gereken devletle ilgili herhangi bir sağlık sigortası şartı yoktur. , F1 başvuru hamilleri ve bakmakla yükümlü oldukları kişiler, kayıt olunsn okul tarafından belirlenen sigorta yönergelerine uymalıdır.

Bazı eğitim kurumları, tüm uluslararası öğrencilerinin okul destekli sigorta kapsamı satın almalarını talep etmekte, diğerleri bu öğrencilerin kendi seçtikleri bir plan satın almalarına izin vermektedir. Okulun sahip olabileceği sağlık sigortası gereksinimleri ne olursa olsun, öngörülemeyen tıbbi maliyetlerlerden korunmanın için Amerika’da geçerli sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir.