İspanya Seyahat Sağlık Sigortası Poliçe Şartları ve Fiyatlar

İspanya Krallığı'na seyahat edecek T.C vatandaşları geçerli bir seyahat sağlık sigortasına sahip olmalıdır.

Alınacak sağlık sigortası İspanya'nın talep ettiği sigorta kriterlerine uygun olmalı ve seyahat amacına uygun başvuru esnasında diğer evraklarlarla birlikte sigorta da sunulmalıdır. Vizeden muaf olan yeşil pasaport sahipleri sağlık sigortalarını İspanya sınırlarından girişlerde pasaport polisinin talep etmesi halinde beyan etmelidir.

Yukarıdaki alanlara kişisel bilgiler girilerek kriterlere uygun tüm sigorta şirketleri arasındaki en uygun fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Bilgi ve başvuru: 0850 242 0612

İspanya Vizesi için Sağlık Sigortası Nereden Alınır?

İspanya vizesi seyahat sağlık sigortası Türkiye'deki veya İspanya'daki özel sağlık sigortası şirketlerinden alınabilir. Ayrıca başvuru yapacak vatandaşlar randevu tarihinde BLS başvuru merkezinden de sigortalarını alabilir

SGK Sağlık Sigortası İspanya'da Geçerli Midir?

Türkiye ve İspanya arasında sosyal güvenlik anlaşması bulunmamaktadır. SGK sağlık sigortası İspanya'da sigortalıyı koruma altına almaz.

İspanya Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti

İspanya seyahat sağlık sigorta ücreti İspanya'da konaklanacak süreye, kişinin yaşına ve seyahat amacına göre 3,2 EUR ile 48,4 EUR arasında değişiklik göstermektedir.

BLS İspanya Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti

BLS İspanya seyahat sağlık sigorta ücretleri aşağıda verilmiştir

Süre Yaş 0 - 65
0 - 15 Gün 8,71 EUR
1 - 3 Ay 25,5 EUR

İspanya Seyahat Sağlık Sigortası Kriterleri

İspanya seyahat sağlık sigortası aşağıda verilen kriterlere uygun olmalıdır

  • İspanya ve tüm Schengen bölgesinde ayakta ve yatarak tüm tedavi masraflarını karşılaması gereklidir
  • Vefat halinde cenazenin ülkeye naklini içeren minimum 30.000 Euro teminatlı
  • Islak imzalı ve yetkilli sigorta şirketinin kaşesi bulunan
  • İngilizce, İspanyolca veya Türkçe poliçeler kabul edilmektedir
  • EUR dışındaki para birimi teminatı bulunan sigortalar kabul edilmemektedir

İspanya Erasmus ve Öğrenci Vizeleri için Sağlık Sigortası

İspanya'da 3 aydan daha uzun lisans, erasmus, yüksek lisans gibi eğitimler için sağlık sigortasının sunulması zorunludur. İspanya öğrenci başvuru için sağlık sigortasının. İspanya'da faaliyet gösteren yetkili bir sigorta şirketi tarafından kesilmesi gerekir.

İspanya kamu sağlık sistemi tarafından sigortalanan tüm durumları kapsayan sağlık sigorta poliçesi, Uzun süreli öğrenci vizesi için sağlık sigortası tüm eğitim süresi boyunca geçerli olmalıdır. 92 gün sınırlaması bulunmayan poliçeler hazırlanmalıdır. Erasmus eğitimleri için poliçe en az 6 aylık düzenlenmelidir

İspanya Emekli Vizeleri için Sağlık Sigortası

Yeterli geçim kaynağına sahip emeklilerin İspanya'da ikamet etmelerine izin veren oturum izni başvurularında sağlık sigortası sunulması gerekmektedir. Sigorta, İspanya'daki sağlık hizmetleri tarafından tanınmalı ve tüm riskleri kapsamalıdır. Poliçe 1 yıllık düzenlenmelidir. 65 yaş üstü için seyahat sağlık sigortası her sigorta şirketi tarafından kabul edilmemektedir.