Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Poliçe Şartları ve Ücretler

Portekiz seyahat sağlık sigortası Portekiz'e seyahat edecek 3. ülke vatandaşlarının ülkeye giriş sırasında veya başvuru esnasında sunması gereken belgedir.

Seyahat belgesine tabi bordo pasaport hamili T.C vatandaşları için başvuru esnasında seyahat belgesinden muaf T.C vatandaşları için ise ülkeye girişlerde pasaport polisinin poliçeyi talep etmesi halinde sunulmalıdır.

Bilgi ve başvuru: 0850 242 0612

Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Portekiz seyahat sağlık sigorta ücreti Portekiz'de ve tüm schengen bölgesinde geçirilecek süreye, kişinin yaşına ve seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir.

Aşağıdaki alanlara kişisel bilgiler girilerek kriterlere uygun tüm sigorta şirketleri arasındaki en uygun fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Erasmus katılımcıları için öğrenci poliçesi seçilmelidir.

Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Alınır?

Portekiz seyahat sağlık sigortası Türkiye'deki veya Portekiz'da bulunan sigorta şirketleri aracılığı ile alınabilir. Belirtilen kriterlere uymayan sağlık sigortaları kabul görmediği için Konsolosluğun kabul ettiği sigorta şirketleri kullanılmalıdır. AS VISA başvuru merkezi üzerinden de kısa süreli seyahatler için sağlık sigorta hizmeti 1 aya kadar 44 EUR'ya alınabilmektedir.

Portekiz Seyahat Sağlık Sigortası Kriterleri

90 güne kadar yapılacak seyahatler için Portekiz seyahat sağlık sigortası aşağıda verilen kriterlere uygun olmalıdır

  • Portekiz ve tüm diğer Schengen bölgesinde geçerli olmalıdır
  • Seyahat süresini veya transit geçiş süresini kapsamalı ve gidiş ve dönüş tarihlerine birer gün eklenmelidir
  • En az 30.000 EUR teminatlı olmalıdır
  • Hastane bakım. acil tedavi ve ülkeye iade kapsamı bulunmalıdır
  • Islak imzalı ve yetkilli sigorta acentesnin kaşesi bulunmalıdır
  • İngilizce. Portekizce veya Türkçe poliçeler kabul edilmektedir
  • Covid-19 teminatı bulunmalıdır

Portekiz Erasmus ve Diğer Öğrenci Başvuruları İçin

Portekiz'da 3 aydan 1 yıla kada erasmus. yüksesk lisans gibi uzun süreli eğitim programlarına katılacak öğrenci adayları planlı seyahat tarihlerinden bir gün öncesini ve dönüş tarihinin 1 gün sonrasını kapsayacak şekilde Portekiz'de geçerli sağlık sigortası yaptırmalıdır.

Sigortalar seyahat sağlık olarak değil öğrenci sigortası olarak kesilmelidir. 1 yıldan uzun süre Portekiz'de eğitim görecek öğrencilere Portekiz vatandaşlarıyla aynı koşullar altında SNS'nin tıbbi hizmetlerine erişimlerini sağlayan bir sağlık hizmeti kullanıcı numarası (número de utente) verilir. SNS kaydı ücretlidir.

Portekiz Çalışma Başvuruları İçin

Portekiz'de çalışmak için seyahat edecek kişiler SNS'ye kayıt yaptırıldı ise bu belgeyi başvurunda sunmalıdır. Çalışan adına kayıt yaptırılması ise 3 aylık seyahat sağlık sigortası ile başvuru yapılabilir.