Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Poliçe Şartları ve Fiyatlar

Hollanda Krallığı'na seyahat edecek Avrupa Biriği ülke vatandaşları dışında kalan kişilerin geçerli bir seyahat sağlık sigortası bulundurması gerekmetkedir.

Alınacak sağlık sigortası Hollanda'nın talep ettiği sigorta krıterlerine uygun olmalıdır. Seyahat belgesine tabi olan T.C vatandaşlarını Hollanda başvurularında seyahat belgesinden muaf olan T.C vatadaşları ise sigorta poliçelerini ülkeye girişlerde beyan etmelidir.

Aşağıdaki alanlara kişisel bilgiler girilerek kriterlere uygun tüm sigorta şirketleri arasındaki en uygun fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Not: Tarih seçimi gidiş tarihinden 1 gün önce ve dönüş tarihinden 1 gün sonrası eklenerek hesaplanmalıdır.

Bilgi ve başvuru: 0850 242 0612

Yeşil Pasaportlar için Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Hollanda seyahat sağlık sigortası pasaport türünden bağımsız olarak her T.C vatandaşının Hollanda seyahatlerinde alması gereken zotunlu belgedir.

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Alınır?

Hollanda seyahat sağlık sigortası Türkiye'deki veya Hollanda'da bulunan sigorta şirketleri aracılığı ile alınabilir. Belirtilen kriterlere uymayan sağlık sigortaları kabul görmediği için Konsolosluğun kabul ettiği sigorta şirketleri üzerinden sağlık sigortası yaptırılmalıdır. seyahatsagliksigortası.net üzerinden alınan Hollanda seyahat sigortaları için tüm uygun kriterlere sahip sigorta şirketlerinin ücretleri kıyaslanmaktadır.

Hollanda Sağlık Sigortası Fiyatları

Hollanda sağlık sigorta fiyatları Hollanda'da konaklanacak süreye, kişinin yaşına ve seyahat amacına göre 3,5 EUR ile 89,7 EUR arasında değişiklik göstermektedir.

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Kriterleri

Hollanda seyahat sağlık sigortası aşağıda verilen kriterlere uygun olmalıdır

  • Hollanda ve tüm Schengen bölgesinde geçerli olmalıdır
  • En az 30.000 EUR teminatlı olmalıdır
  • Hastane bakım, acil tedavi ve ülkeye iade kapsamı poliçede bulunmalıdır
  • Avrupa parlementosu (EU) 2009/810 of yönetmeliğine uygun olmalıdır
  • Planlı seyahat tarihine ek olarak gitmeden önceki ve döndükten sonraki günü kapsamalıdır
  • Islak imzalı ve yetkilli sigorta şirketinin kaşesi bulunmalıdır
  • İngilizce veya Türkçe poliçeler kabul edilmektedir

Hollanda Öğrenci Başvuruları İçin

Hollanda'da 3 aydan daha uzun eğitim amacıyla kalacak kişiler eğitim süresini kapsayan sağlık sigortası yaptırması gerekir.

Bu sigortalar seyahat sağlık sigorta kapsamında değildir. Tüm seyahat süresini gün sınırı olmadan kapsamalıdır.

Hollanda Çalışma Başvuruları İçin

Hollanda'ya part time veya tam zamanlı maaşlı bir işte çalışmaya gidecek olan kişiler Göçmenlik ve Vatandaşlığa Kabul Dairesi'nden (IND) oturma izni aldıktan sonra Hollanda'da sağlık hizmetlerinden faydalanabilir. Çalışma başvuruları yapan kişiler oturum izni başvurusu yapıncaya kadar geçerli sürede seyahat sağlık sigortası beyan etmelidir.