Finlandiya Seyahat Sağlık Sigorta Kriterleri ve 2022 Ücetleri

Finlandiya seyahat sağlık sigortası Finlandiya'ya seyahat edecek AB vatandaşı olmayan kişiler için için bulundurulması zorunlu belgedir.

Finlandiya seyahat sağlık sigortası ülkeye girişlerde pasaport polisi tarafından kontrol edilebilmekte ve uygun olmayan sağlık sigortaları için yeni poliçenin kesilebilmesi için sınırda bekleme oluşabilmektedir.

Tüm T.C vatandaşlarının pasaport türü farketmeksizin Finlandiya'ya yapcakları seyahatlerde geçerli bir sağlık sigortası bulundurmalıdır.

Hızlı poliçe hattı: 0850 242 0612

Finlandiya Sağlık Sigortası 2022 Ücretleri

Finlandiya seyahat sağlık sigorta ücreti Finlandiya'daki seyahat amacına, süresine, yaşa ve sigorta kapsamına bağlı olarak 3.3 EUR ile 120 EUR arasında değişiklik göstermektedir.

Finlandiya sağlık sigorta fiyatı aşağıdaki alanlara kişisel bilgiler girilerek Konsolosluğun kabul ettiği tüm sigorta şirketleri arasındaki en iyi fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası Özellikleri Nasıl Olmalıdır

Finlandiya sağlık sigortası Finlandiya Cumhuriyeti'nin kabul ettiği sigorta kurulışlası aracılığı ile yapılmış olmalı ve Finlandiya'da kalınacak tarihlerin tamamını kapsamalıdır.

Kısa süreli turistik, ve ticari faaliyetler için Finlandiya seyahat sağlık sigortası standart Schengen seyahat sağlık sigortası kriterlerine uymalıdır.

  • En az 30.000 EUR teminatlı olmalıdır
  • Poliçenin orijinali bulunmalıdır fotokopiler kabul edilmemektedir
  • Ani hastalık veya kaza ve yerinde yardım kapsamlı
  • Daime ikamet edilen yere tıbbi yardım amacıyla geri gönderim kapsamı bulunan
  • Vefat halinde ülkesine geri gönderilme kapsamı bulunan
  • İngilizce veya Türkçe hazırlanmış poliçeler kabul edilmektedir
  • Covid-19 kapsamı bulunmasına gerek yoktur

VZM Grup tarafından saat 17:00'ye kadar yaptırılan seyahat sağlık sigortalarının kaşe ve imzalı poliçeleri aynı gün kişinin adresine kargolanmaktadır.

Sağlık Sigortasının Poliçe Süresi

Çok girişli seyahat belgesi başvurularında Finlandiya'ya ilk çıkış ve dönüş tarihleri baz alınarak poliçe hazırlanmalıdır. Sonraki girişler için terkrar seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.

Öğrenciler için Finlandiya Seyahat Sağlık Sigortası

Bir öğrenci olarak, Finlandiya'da sağlık hizmetlerinden faydalanılması durumunda masrafların kişisel olarak karşılanması gerekmektedir. 90 günden uzun erasmus, lisans ve yüksek lisans programları için Finlandiya'da oturma izni alabilmek için sağlık ve ilaç giderlerini karşılamak için seyahat sağlık sigortası yerine özel sigorta yaptırılması gerekmektedir. Sigorta kriteri, Finlandiya'daki eğitiminizin süresine bağlıdır.

Finlandiya'da bir yıldan daha kısa süreli eğitim programına katılınması durumunda sağlık sigortası Finlandiya'daki tüm konaklama süresi boyunca geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası değil tüm süreci kapsayan yurtdışı eğitim sağlık sigortası kesilmelidir.

2 yıldan daha uzun (lisans, master) eğitim programları için Finlandiya sağlık sigortası en az 40.000 EUR teminatlı. 2 yıldan kısa süren (doktora, erasmus, dil okulu) başvurularında sigorta teminatı 120.000 EUR olmalıdır.