Macaristan Seyahat Sağlık Sigorta Şartları ve 2022 Fiyatları

Belirli amaçlarla Macaristan Demokratik Cumhuriyeti'ne gidecek olan T.C vatandaşları seyahat sürelerini kapsayan, Macaristan'ın belirlediği koşulları sağlayan geçerli bir seyahat sağlık sigortasına sahip olmalıdır.

Macaristan seyahat sağlık sigortası için gerekli kriterler seyahat süresine ve seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir.

Macaristan için sağlık sigorta ücreti aşağıda verilen alanlara kişisel bilgiler ve seyahat amacı girilerek tüm yetkili sigorta şirketleri arasındaki en uygun fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Seyahat sağlık sigortası fiyatları EUR para birimi üzerinden hesaplanmaktadır.

En uygun fiyatlı Macaristan sağlık sigortası için: 0850 242 0612

Macaristan Sağlık Sigortasından Muaf Kişiler

AB vatandaşlarının çocukları ve eşleri Macaristan'a yapacakları seyahatlerde sağlık sigortasından muaftır. Ayrıca Macaristan'daki uluslararası havalimanlarından transit geçiş yaparak Shnengen ülkesi dışındaki bir ülkeye gidecek olan kişilerin seyahat sağlık sigortası yaptırmasına gerek yoktur.

Macaristan Seyahat Sağlık Sigortası için Gerekli Kriterler

Macaristan'a 90 güne kadar yapılacak kısa süreli seyahatler için Macaristan seyahat sağlık sigortası aşağıda listelenen şartları karşılıyor olmalıdır.

  • Tıbbi tedavi ve vefat için en az 30000 EUR teminatlı olmalıdır
  • EUR dışındaki farklı para birimine sahip teminatlar kabul edilmemektedir
  • Schengen üyesi 26 devletin tamamında geçerli olmalıdır
  • Akredite sigorta şirketleri tarafından düzenlenmelidir
  • Türkçe, İngilizce veya Macarca düzenlenen poliçeler kabul edilmektedir
  • Sigorta şirketinin antetli kağıdına basılmış kaşe ve imza içermelidir pdf çıktısı kabul edilmez
  • Covid-19 kapsamı bulunmalıdır

Macaristan Seyahat Sağlık Sigorta 2022 Fiyatları Ne Kadar?

Macaristan seyahat sağlık sigorta fiyatı Macaristan'daki konaklama süresine ve seyahat amacına göre 2,6 EUR ile 71 EUR arasında değişmektedir.

Macaristan'a 90 günden uzun süreli yapılacak seyahatler için seyahat ve sağlık sigorta kapsamları ayrıca belirtilmelidir.

Öğrenciler için Macaristan Seyahat ve Sağlık Sigortası

Macaristan'da 90 günden aydan uzun süreli erasmus programına veya lisans programına katılacak olan kişilerin öncelikle oturum izni (D Tipi Başvurular) alması gerekir.

Başvuru sahibi kapsamlı sağlık sigortası hizmetlerine erişiminin olduğunu, sunacağı seyahat ve sağlık hizmetlerini kapsayıcı sigorta ile kanıtlamalıdır.

Macaristan'da Çalışacaklar için Seyahat ve Sağlık Sigortası

Macaristan'da ücretli bir işte veye gönüllü olarak 90 günden fazla çalışacak T.C vatandaşları oturum izni almalıdır. Standart uygulamadan farklı olarak oturum izni başvurusunda bulunacak kişi 92 gün kısıtlaması bulunmayan Yabancılar Polisliği Ulusal Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen kapsamlı sağlık sigortasına sahip olmalıdır

Diğer Schengen Ülkeleri için Uygulama

Schengen ülkelerinin özellikle uzun dönem konaklama için uyguladıkları seyahat sigorta kriterleri farklılık göstermektedir.

Macaristan ile benzer uygulaması bulunan ülkeler aşağıda verilmiştir.