Yabancılar için Seyahat Sağlık Sigortası

Türkiye'de geçici olarak ikamet eden yabancı uyruklu kişiler farklı bir ülkeye gitmeleri durumunda seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır.

Standart poliçelerden farklı olarak yabancılar için seyahat sağlık sigortasında talep edilen bilgiler farklılık göstermektedir.

Başvuru için: 0850 242 0612

Yabancı Ülke Vatandaşları için Gerekli Bilgiler

Yabancı ülke vatandaşları için seyahat sağlık sigortası yaptırılırken Türkiye'de oturum izinlerinin olup olmadığına bakılır. Oturum izninin bulunması halinde 99 ile başlayan kimlik numaraları ile oturum izninin bulunmaması halinde ise pasaport numaraları ile poliçe kesilebilir.

Yabancılar için Seyahat Sağlık Sigorta Ücretleri

Yabancılar için seyahat sağlık sigorta ücretleri kişinin yaşına Türkiye'de oturumu bulunup bulunmamasına ve ek teminat alınıp alınmamasına göre değişir.

Kişisel bilgiler aşağıdaki alana girilerek sigorta poliçe fiyatları öğrenilebilir.

Seyahat Sağlık Sigortasındaki Adres Farklı İse Başvurularda Sorun Yaratır Mı?

Türkiye'de oturumu bulunan kişilerin ve T.C vatandaşlarının resmi ikamet adresleri sigorta poliçesi üzerinde yer almaktadır. Burada belirtilen il başvuru yapılacak Konsolosluğun yetki alanı içerisinde değilse başvuru kabul edilmeyebilir. Bazı ülkeler için bölge ayırımı olduğu için İkamet edilen ilin yetki alanındaki dış temsilcilikten başvuru yapılması gerekmektedir.