SIK SORULAN SORULAR

Yurtdışı seyahat sağlık sigortaları ve yeşil kart sigortaları hakkında operatörlerimize en fazla yöneltilen soruları aşağıda derledik.

Gssigorta.com.tr VZM Grup iştiraki olup Türkiye’de 13 yıldan daha fazla süredir hizmet veren bir ailenin üyesidir. Sigorta bölümü sadece seyahat sağlık sigortaları ve yeşil kart sigortaları üzerine hizmet sağlamaktadır.

Evet seyahat sağlık sigortalarını İstanbul merkez ofisimiz, Ankara veya Mersin illerinde bulunan şubelerimizden alabilir ödemeyi burada gerçekleştirebilirsiniz.

Yeşil kart sigortalarını ise sadece sınırdaki mobil merkezlerimizden alabilirsiniz. Sınır kapılarında yoğunluğa ve olası sistemsel gecikmelerle karşılaşmamak için yeşil sigortaların planlı seyahat tarihinden 3-4 gün önce kesilmesini tavsiye ederiz.

VZM grup sigorta birimi sadece yurtdışı seyahat sağlık sigortaları ve yeşil kart sigortaları konusunda uzmanlaşmış olup bu konuda Türkiye’de en fazla poliçe kesen şirkettir. Bu sayede standart sigorta şirketlerinden daha yüksek oranda iskonto uygulayabilmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortaları

Gidilecek ülke ve gidiş amacı seçilerek uygun kriterlere uygun sigorta şirketlerinin tamamının fiyatları karşılaştırılır. En uygun çıkan poliçe için teklif teklif oluşturulur.

Poliçe teklifi oluşturduktan sonra Konsolosluk başvurusunda talep edilen güncel kriterleri operatörlerimizin de tekrar kontrol edebilmesi için izin online ödeme imkanı sunmuyoruz.

Gidilecek ülke ve gidiş amacı seçilerek uygun kriterlere uygun sigorta şirketlerinin tamamının fiyatları karşılaştırılır. En uygun çıkan poliçe için teklif teklif oluşturulur.

Ödeme yapıldıktan sonra üretilen poliçeler 15-20 dk içerisinde pdf olarak mail adresine veya whatsapp üzerinden gönderiliyor.

Ayrıca Konsolosluklar ve sınır polisleri poliçenin kaşeli ve imzalı aslını da görmek isteyebildiklerinden hafta içi saat 17:00 ye kadar yapılan ödemelerde poliçenin aslı verilen adrese gönderiliyor.

Poliçenin orijinalleri kargolandıktan sonra İstanbul’a 600 km ye kadar ertesi iş günü daha uzak mesafeler için 2 iş gününde ulaşmaktadır.

Covid-19 salgınından sonra ülkelerin ziyaretçilerinden talep ettikleri sağlık sigorta kriterleri değişiklik göstermektedir. Bu yüzden bir ülke için alınan poliçe diğer ülkede geçerli olmayabilir.

Evet seyahat sağlık sigortaları ileri bir tarihte başlamak üzere kesilebilir. Gidilecek ülkeye göre gidiş ve dönüş tarihlerine ek poliçe süresi gerekebilmektedir. Ülke sayfasından veya call center aranarak gidilecek ülkenin koşullar öğrenilebilir.

Yeşil Kart Sigortaları (Araç İle Yurtdışı Çıkışlarda)

Yurt dışına araç ile çıkışlarda yeşil kart sigortası yaptırmak zorunludur. Poliçenin orijinali seyahat edilen araçta bulunmalı ve sınırda pasaport polisine beyan edilmelidir.

Kredi kartı ile yeşil sigorta ödemesi yapılabilmektedir ancak taksit yapılamamaktadır.

Bulgaristan üzerinden yeşil sigorta VZM Grup’un anlaşmalı olduğu sigorta acenteleri üzerinden kestirilebilmektedir ancak bulgaristan yeşil sigortaları 1 ay ve 3 aylık olarak düzenlenebilmektedir.