Slovenya Seyahat Sağlık Sigotası Kriterleri ve Güncel Ücretler

Slovenya seyahat sağlık sigortası Slovenya ve diğer schengen bölgelerinde geçerli acil durumlar için ve belirli kriterler çerçevesinde düzenlenen sigorta poliçesidir.

Slovenya'ya seyahat edecek TC vatandaşları standart Schengen seyahat sağlık sigortası ile ziyaretlerini gerçekleştirebilir.

Slovenya sağlık sigortası başvuru hattı: 0850 242 0612

Slovenya Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Slovenya seyahat sağlık sigorta fiyatı seyahat süresine, kişinin yaşına ve ek teminatların bulunup bulunmamasına bağlı değişiklik göstermektedir.

Slovenya seyahat sağlık sigorta ücreti aşağıdaki alanlara kişisel bilgiler ve seyehat bilgileri girilerek tüm akredite sigorta şirketleri arasındaki en uygun fiyatlı poliçe ücretine ulaşılabilir.

Erasmus başvuruları için öğrenci seçimi yapılmalıdır.

Slovenya Başvuruları için Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Slovenya başvuruları için seyahat sağlık sigortası Konsolosluğun kabul ettiği Türkiye'deki yetkili sigorta şirketleri tarafından düzenlenmeli ve aşağıda sıralanan özelliklere sahip olmalıdır.

  • Hastalık veya vefat halinde ülkeye dönüş masraflarını 30000 EUR' kadar kapsamalıdır
  • Islak imzalı ve kaşeli antetli kağıda basılmış poliçe sunulmalıdır
  • İngilizce veya Türkçe poliçeler kabul edilmektedir

Slovenya seyahat sağlık sigortasının gereklilikleri başvuru yapılacak başvuru türüne göre değişiklik göstermektedir

Öğrenciler ve Erasmus Katılımcıları için Slovenya Seyahat Sağlık Sigortası

AB ve AEA dışı ülkelerden. Slovenya'da 3 aydan daha uzun süre eğitim alacak kişiler. zorunlu sağlık sigortası poliçelerini Slovenya Sağlık Sigortası Enstitüsü'nün yerel birimlerinden birinde yaptırmak durumundadır.

Sağlık sigortası poliçesine kayıt yaptırılırken. öğrencilerin Slovenya'da bir eğitim programına kayıtlı olduklarını belgeleyen bir sertifika sunmaları gerekir. Kayıt ve poliçe tutarlarının ödenmesi öğrencinin sorumluluğundadır.

Öğrencilerin Slovenya'nın sigorta sistemine dahil edilmeleri ile birlikte uluslararası öğrenciler zorunlu sağlık sigortası kapsamında sağlık hizmetlerine ücretsiz erişim hakkına sahiptir.

Slovenya öğrenci seyahat başurularında yerel sağlık sigortasını yaptırıncaya kadar kullanıma uygun olan öğrenci sağlık sigortası alınmalıdır.